Otázky a odpovede

 

OBECNÉ – FUNGOVANIE A VLASTNOSTI ZUBNÝCH KEFIEK

1. Je IONICKISS elektrická alebo manuálna kefka?

Zubná kefka IONICKISS (typ ORIGINAL, typ KIDS) je manuálna ionizačná kefka, ktorá má v sebe zabudovanú 3V batériu a slúži na vytvorenie okruhu medzi telom a kefkou tak, aby ionizácia mohla prebiehať. Zuby si vyčistite štandardným spôsobom a rozdiel pocítite okamžite. Vaše zuby budú krásne hladké a bez zubného povlaku.

2. Vibruje hlavica ako u elektrickej zubnej kefky?

Nie. Zubná kefka IONICKISS sa používa tak, ako každá bežná manuálna zubná kefka. Rozdiel je vo funkcii ionizácie, ktorá prebieha bez zvuku a bez vibrácie.

3. Je kefka bezpečná?

Áno, kefky IONICKISS sú vyvinuté tak, aby boli absolútne bezpečné a šetrné k čisteniu zubov. Batérie sú značky Panasonic a majú všetky bezpečnostné certifikáty.

4. Ako zistím, či IONICKISS prináša výsledky?

Výsledky sa líšia prípad od prípadu. Mnoho užívateľov hlási nový pocit čistoty už po niekoľkých použitiach (najmä u fajčiarov). Váš zubár môže spomenúť, že vaše zuby vyzerajú hladko a čistejšie a taktiež Vaša potreba hlbšieho čistenia a leštenia môže byť menšia.

5. Môže kefka dráždiť ďasná?

Vždy je nutné zvoliť správne parametre kefky, ako napríklad tvrdosť, dĺžka vlákien, či tvar hlavice tak, aby vlákna ďasná pri čistení zubov masírovali, a zbytočne nepoškodili. Záleží tiež na technike čistenia, s ktorým Vám pomôže Vaša dentálna hygienička alebo zubný lekár / lekárka. Ak máte citlivejšie ďasná odporúčame vám začať s jemnejšími a mäkšími zubnými hlavicami.

6. Z akého materiálu je vyrobená čierna zadná časť na detskej kefke?

Pri detskej kefke je namiesto kovového pásiku IONIPAD použitý moderný TPE (thermoplastic elastomér), čo je termoplastový kompozit s vodivým plnivom, ktorý plní vodivú funkciu pre proces ionizácie.

7. Ako správne vybrať vhodnú hlavicu kefky?

Na túto otázku nie je jednoznačná odpoveď. Niekto má radšej mäkké a niekto tvrdšie kefky a navyše je dobré vziať do úvahy hustotu vlákien, veľkosť hlavice, tvar hlavice a zastrihnutie vlákien.
Nejde však len o už spomínané parametre kefiek, ale rozhodujúce je aj technika čistenia. Všeobecne ľudia s menšími zuby môžu zvoliť menšie hlavice (napr.hlavice SOFT FLUORID), ktorá dosiahne aj na ťažko dostupné miesta, kde sa baktérie zadržiavajú. Pre ľudí s vysokými / väčšími zuby môže byť výhodné používať široké hlavice (napr. naše hlavica EXTRA SOFT WIDE). Pre výber vhodnej hlavice odporúčame kontaktovať svojho zubného lekára/ku alebo dentálnu hygieničku.

8. Ako často je potrebné meniť hlavicu kefky?

Výmenné hlavice odporúčajú stomatológovia meniť každé 2-3 mesiace a po každom prekonanom infekčnom ochorení.

9. Na webe deklarujete čistenie zubov bez zubnej pasty. Je možné kefku používať aj s pastou?

Áno. Kefky IONICKISS vyčistia zuby rovnako dobre aj s pastou, tak ako aj bez pasty. Na proces ionizácie nemá použitie pasty vplyv.

IONIZÁCIA

10. Naozaj funguje kefka IONICKISS na báze ionizácie a prečo lepšie odstraňuje zubný povlak?

Áno, jedná sa o patentovanú technológiu, vďaka ktorej sa zubný povlak efektívnejšie dostáva z povrchu zubov. Zubný povlak sa viaže na povrch zubov vďaka kladnému náboju vytvoreného slinami. Vstavaná batéria zubnej kefky IONICKISS usmerňuje záporný tok iónov na špičkách vlákien kefky a uvoľňuje väzbu medzi povrchom zubu a zubným povlakom, vďaka ktorému je možné jednoduchšie odstrániť zubný povlak. Ako dôkaz môžeme uviesť niekoľko klinických štúdií, ktoré potvrdzujú účinnosť kefky IONICKISS.

11. Ako IONICKISS odstráni zubný povlak?

Batéria v kefke IONICKISS generuje jemný tok záporných iónov, ktoré narušujú iónovou väzbu medzi povrchom zubu a zubným povlakom, a tak dochádza k odpudzovaniu zubného povlaku od povrchu zubov.

12. Je kefka vhodná pri zápale ďasien alebo parodontu?

Áno, kefka je veľmi vhodným pomocníkom pri liečbe ochorení ďasien ako je parodontitída a gingivitída. Kľúčové je dôkladné odstránenie zubného povlaku, s ktorým si ionizácia hravo poradí.

13. Funguje proces ionizácie aj v prípade, keď dieťaťu čistia zuby jeho rodičia?

Áno. Dotykom vlhkých rúk na ionizačnom pásiku (alebo na celej zadnej časti v prípade detských kefiek) vytvoríte uzavretý okruh, kde sa generujú záporné ióny. Tieto záporné ióny narúšajú iónovou väzbu, ktorou je povlak prichytený k zubom (vašim, alebo vášho dieťaťa).

14. Bude ionizácia fungovať, ak budem mať mostíky alebo protézy?

Samozrejme! Kefka IONICKISS zlepšuje odstraňovanie povlaku iónmi, a tak jej účinok dosahuje na miesta, ktoré sú ťažko dosiahnuteľné bežnou kefkou.

BATÉRIA

15. Ako funguje batéria?

3V batéria je hermeticky zabudovaná do kefky. Nie je vymeniteľná. Stlačením tlačidla v dolnej časti kefky zistíte, či má batéria dostatočnú energiu k procesu ionizácie. Ak svetlo svieti v hornej časti kefky (pri type ORIGINAL červeno a pri type KIDS zelene), môžete kefku používať a pri čistení bude ionizácia prebiehať. Ak svetlo nesvieti, vymeňte kefku za novú.

16. Ako funguje svetlo na kefke?

Svetlo slúži iba na testovanie, či má batéria dostatok energie. Dostatočné testovanie je 1-2 krát za týždeň. Nedržte prst na testovacom tlačidle počas čistenia zubov, zbytočne tým vybíjate batériu.

17. Ako dlho vydrží batéria?

U manuálnych kefiek vám garantujeme výdrž batérie po dobu minimálne jedného roka. Ak kontrolka stavu batérie prestane svietiť po menej ako roku, odporúčame najskôr dôkladné očistenie kovovej tyčinky na ktorú sa nasadzuje výmenná hlavica, spolu s vysušením kefky po dobu 24 hodín. Na kovovú tyčinku sa pri používaní prichytávajú usadeniny, ktoré môžu spôsobiť nedostatočný kontakt s hlavicou a kontrolka (hoci batéria nie je vybitá) prestane svietiť. V prípade, ak ani očistenie a vysušenie nepomôže, neváhajte sa na nás obrátiť, vymeníme vám kefku za novú.

18. Čo mám s kefkou robiť keď sa batéria vybije?

Batéria ani žiadna iná časť zubnej kefky IONICKISS neobsahuje žiadny škodlivý kov ani iný materiál, takže ich môžete zlikvidovať pomocou bežného koša.

19. Dá sa batériu vymeniť alebo dobiť?

Nie, nedá sa ani dobíjať ani vymeniť. Batéria je v zubnej kefke hermeticky zabudovaná. Po jej vybití (čo trvá zvyčajne rok až rok a pol) prestane fungovať proces ionizácie. Vy si potom musíte kúpiť novú kefku.

PATENTY A ŠTÚDIE

20. Kde je technológia patentovaná?

Patent možno vyhľadať na liste medzinárodných patentov: odkaz

21. Existujú klinické štúdie?

Áno, existuje niekoľko klinických štúdií (napr. USA, Japonsko, India), ktoré potvrdzujú vyššiu účinnosť odstraňovania zubného povlaku až o 48%. Ďalej štúdie ukazujú zlepšenie indexu povlaku o 36% a indexu zápalu ďasien o 52%.

OSTATNÉ

22. Je možné kefku vrátiť?

Podľa Občianskeho zákonníka je možné tovar vrátiť do 14 dní od okamihu prevzatia, ale u zubných kefiek nie je možné od zmluvy odstúpiť, ak tovar rozbalíte a ten nie je možné z hygienických dôvodov ďalej ponúkať. Ak nám kefku vrátite v originálnom, neotvorenom a nepoškodenom obale do 14 dní, vrátime Vám peniaze.

23. Existujú nejaké obmedzenia používania?

Kefka IONICKISS je vyrobená z plastu a má v sebe hermeticky zabudovanú 3V lítiovú batériu, preto nesmie byť vystavovaná vysokým teplotám (cez 70°C). Kefku neskladujte vo vode z dôvodu možnej korózie kovovej pásky IONIPAD.

43. Môžem používať kefku, ak mám stojček na zuby?

Áno. Strojček na zuby počas čistenia zubov ionizačnou kefkou nepredstavuje žiadny problém. Naopak, zo zubov odstráni všetky nečistoty veľmi rýchlo. Napríklad jednozväzková hlavica je vhodná na čistenie zubov so strojčekom a aj na ťažko dostupné miesta (napr. osmičky). 

25. Mám kardiostimulátor? Môžem použiť kefku IONICKISS?

Áno. Prúd v batérii je tak malý (10 ~ 50 mikroampérov), že je pre človeka nebadateľný. Pred začatím akéhokoľvek nového režimu liečby sa samozrejme poraďte so svojím lekárom.

26. Je možné kefka používať v čase tehotenstva?

Áno. Výrobca udáva, že ionizačné kefky môžu používať tehotné ženy.

27. Môžem kefku používať ak mám v zuboch výplne?

Áno. Ionizačná kefka je vhodná na všetky typy výplne - amalgámové, kompozitné, či keramické.