Otázky a odpovede

1. Je IONICKISS elektrická alebo manuálna kefka?

Zubná kefka IONICKISS (typ ORIGINAL, typ KIDS) je manuálna ionizačná kefka, ktorá má v sebe zabudovanú 3V batériu, ktorá slúži na vytvorenie okruhu medzi telom a kefkou tak, aby mohla prebiehať ionizácia. Zuby si musíte vyčistiť štandardným spôsobom, ale rozdiel pocítite po vyčistení zubov, ktoré budú krásne hladké a bez zubného povlaku.

2. Naozaj funguje kefka IONICKISS na báze ionizácie a prečo lepšie odstraňuje zubný povlak?

Áno, jedná sa o patentovanú technológiu, vďaka ktorej sa zubný povlak efektívnejšie dostáva z povrchu zubov. Zubný povlak sa viaže na povrch zubov vďaka kladnému náboju vytvoreného slinami. Vstavaná batéria zubnej kefky IONICKISS usmerňuje záporný tok iónov na špičkách štetín kefky a uvoľňuje väzbu medzi povrchom zubu a zubným povlakom, vďaka tomu je možné jednoduchšie odstrániť zubný povlak. Ako dôkaz môžeme uviesť niekoľko klinických štúdií, ktoré potvrdzujú účinnosť kefky IONICKISS.

3. Je kefka bezpečná?

Áno, kefky IONICKISS sú vyvinuté tak, aby boli absolútne bezpečné a šetrné k čisteniu zubov. Batérie sú značky Panasonic a majú všetky bezpečnostné certifikáty.

4. Ako funguje batéria?

3V batéria je hermeticky zabudovaná do kefky. Nie je vymeniteľná. Stlačením tlačidla v dolnej časti kefky zistíte, či má batéria dostatočnú energiu k procesu ionizácie. Ak svetlo svieti v hornej časti kefky (pri type ORIGINAL červeno a pri type KIDS zelene), môžete kefku používať a pri čistení bude ionizácia prebiehať. Ak svetlo nesvieti, vymeňte kefku za novú.

5. Môže kefka dráždiť ďasná?

Vždy je nutné zvoliť správne parametre kefky ako sú tvrdosť, dĺžka štetiniek, tvar hlavice, tak aby štetinky ďasná pri čistení zubov masírovali, ale aby ich zbytočne nepoškodili. Záleží tiež na technike čistenia, s ktorým Vám pomôže Vaša dentálna hygienička alebo zubný lekár / lekárka. Ak máte citlivejšie ďasná je odporúčané začať s jemnejšími a mäkšími zubnými hlavicami.

6. Je možné kefku vrátiť?

Podľa Občianskeho zákonníka je možné tovar vrátiť do 14 dní od okamihu prevzatia, ale u zubných kefiek nie je možné od zmluvy odstúpiť, ak tovar rozbalíte a ten nie je možné z hygienických dôvodov ďalej ponúkať. Ak nám kefku vrátite v originálnom, neotvorenom a nepoškodenom obale do 14 dní, vrátime Vám peniaze.

7. Existujú klinické štúdie?

Áno, existuje niekoľko klinických štúdií (napr. USA, Japonsko, India), ktoré potvrdzujú vyššiu účinnosť odstraňovania zubného povlaku až o 48%. Ďalej štúdie ukazujú zlepšenie indexu povlaku o 36% a indexu zápalu ďasien o 52%.

8. Ako funguje svetlo na kefke?

Svetlo slúži iba na testovanie, či má batéria dostatok energie. Dostatočné testovanie je 1-2 krát za týždeň. Nedržte prst na testovacom tlačidle, tak aby svetlo svietilo počas čistenia zubov, zbytočne tým vybíjate batériu.

9. Môžem používať kefku, ak mám stojček na zuby?

Áno. Strojček na zuby počas čistenia zubov ionizačnou kefkou nepredstavuje žiadny problém. Naopak zo zubov odstráni všetky nečistoty veľmi rýchlo. Napríklad jednozväzková hlavica je veľmi vhodná na čistenie zubov so strojčekom a na horšie prístupné miesta (napr. osmičky). 

10. Kde je technológia patentovaná?

Patent možno vyhľadať na liste medzinárodných patentov: Link

11. Existujú nejaké obmedzenia používania?

Kefka IONICKISS je vyrobený z plastu a má v sebe hermeticky zabudovanú 3V lítiovú batériu, preto nesmie byť vystavovaný vysokým teplotám (cez 70°C). Kefku neskladujte vo vode z dôvodu možnej korózie kovovej pásky IONIPAD.

12. Aká hlavica je pre mňa vhodná?

Na túto otázku nie je jednoznačná odpoveď. Niekto má radšej mäkké a niekto tvrdšie kefky a navyše je dobré vziať do úvahy hustotu vlákien, veľkosť hlavice, tvar hlavice a zastrihnutie vlákien.
Nejde však len o už spomínané parametre kefiek, ale rozhodujúce je aj technika čistenia. Všeobecne ľudia s menšími zuby môžu zvoliť menšie hlavice (napr.hlavice SOFT FLUORID), ktorá dosiahne aj na ťažko dostupné miesta, kde sa baktérie zadržiavajú. Pre ľudí s vysokými / väčšími zuby môže byť výhodné používať široké hlavice (napr. naše hlavica EXTRA SOFT WIDE). Pre výber vhodnej hlavice odporúčame kontaktovať svojho zubného lekára/ku alebo dentálnu hygieničku.

13. Z akého materiálu je vyrobená čierna zadná časť na detskej kefke?

Pri detskej kefke je miesto kovového pásiku IONIPAD použitý moderný TPE (thermoplastic elastomér), čo je termoplastový kompozit s vodivým plnivom, ktorý plní vodivú funkciu pre proces ionizácie.

14. Vibruje hlavica ako u elektrickej zubnej kefky?

Nie. Zubná kefka IONICKISS sa používa ako každý bežná zubná kefka. Rozdiel je vo funkcii ionizácie, ktorá je bez zvuku a bez vibrácií.

15. Ako zistím, či IONICKISS prináša výsledky?

Výsledky sa líšia prípad od prípadu. Mnoho užívateľov hlási nový pocit čistoty už po niekoľkých použitiach (najmä u fajčiarov). Váš zubár môže spomenúť, že vaše zuby vyzerajú hladko a čistejšie a taktiež Vaša potreba hlbšieho čistenia a leštenia môže byť menšia.

16. Ako IONICKISS odstráni zubný povlak?

Batéria v kefke IONICKISS generuje jemný tok záporných iónov, ktoré narušujú iónovou väzbu medzi povrchom zubu a zubným povlakom, a tak dochádza k odpudzovaniu zubného povlaku od povrchu zubov.

17. Bude IONICKISS fungovať, ak budem mať mostíky, protézy?

Samozrejme! Kefka IONICKISS zlepšuje odstraňovanie povlaku iónmi, a tak jej účinok dosahuje na miesta, ktoré sú ťažko dosiahnuteľné bežnou kefkou.

18. Mám kardiostimulátor? Môžem použiť kefku IONICKISS?

Áno. Prúd v batérii je tak malý (10 ~ 50 mikroampérov), že je pre človeka nebadateľný. Pred začatím akéhokoľvek nového režimu liečby sa samozrejme poraďte so svojím lekárom.

19. Je možné kefka používať v čase tehotenstva?

Áno. Výrobca udáva, že ionizačné kefky môžu používať tehotné ženy.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.