Kónické vlákna - rady a odporúčania

Dentálna hygienička Sandra Ogurčáková s nami zdieľa svoje rady a odporúčania ohľadom čistenie zubov za pomoci kefky s kónickými vláknami.

Ako správne čistiť zuby kefkou s kónickými vláknami?

  • Dôležitý je sklon kefky resp. štetiniek k ďasnám. Vhodné je čistiť pod miernym sklonom (uvádza sa cca 45 °). Vďaka tomu sa kónická vlákna dostanú pod ďasno. Aj v týchto miestach je totiž potrebné dôkladne odstrániť zubný povlak a predísť tak zápalu ďasien a eventuálne následné parodontitis.

Musím nejako upraviť svoje návyky pri čistení zubov?

  • Práca s kefkou s kónickými vláknami je veľmi jednoduchá. Hlavné je na kefku netlačiť a dodržiavať šikmý sklon štetiniek k ďasnám.

Aký je prechod od rovno strihaných ku kónickým vláknam?

  • Akonáhle začnete používať kónické vlákna, potrvá niekoľko dní, než si na ne zvyknete. Zo začiatku máte pocit, že štípu do ďasien a ďasná bolia. Ale je otázkou pár dní, než sa ďasná zahoja (zápalové, krvácajúce ďasno je citlivé a bolestivé). Potom si zvyknete natoľko, že už kefku s inými, ako kónickými vláknami chcieť nebudete.

Aké sú teda výhody kónických vlákien?

  • Veľkou výhodou je, že máte krásne vyčistené zuby aj pod ďasnovým žliabkom a to za krátku chvíľu. Samozrejme musíte dodržať správnu techniku čistenia zubov. Riadnym vyčistením predchádzate vzniku zápalu ďasien a vzniku zubného kameňa - ako nad ďasnom, tak hlavne pod ňím. S kónickými vláknami je navyše jednoduchšia liečba parodontálnych vreciek, pretože tenké vlákna sa dostanú hlbšie do parodontálného vrecká, než štetinky klasické.

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.