Parodontitída a kefky IONICKISS

Vyskúšala som už veľa druhov kefiek a musím povedať, že IONICKISS ma veľmi baví. Malá, kompaktná kefka, ktorá môže byť všade s vami, a to aj na cestách. Pre pacientov s parodontitídou vidím hlavné výhody v kónickom tenšom vlákne, ktoré je veľmi poddajné a ľahko sa dostáva do menej dostupných miest bez toho, aby sme museli na kefku tlačiť. Mäkučké vlákna majú 2 dĺžky. Krátke dokonale vyčistia povrch zubov a dlhšie lepšie dosiahnu hlbšie do parodontálnych vačkov, oproti klasickým štetinkám. V prvých dňoch môžete pri čistení vnímať vyšší masážny efekt kónického vlákna na ďasná.

Parodontitídu (zápal parodontu = podporných tkanív zuba) najčastejšie spôsobuje usadzovanie bakteriálneho povlaku nad okrajom ďasien a pod ním (v priestore, kde ďasno prilieha ku koreňu zuba). Môže to viesť k nenávratnému poškodeniu kosti a tkanív, v ktorých zuby držia. Prípadné ďalšie faktory existujúce zmeny vždy zhorší. Parodontitída je konečnou stanicou na ceste ochorením ďasien. Na rozdiel od gingivitídy je tento stav nenávratný a často má závažné, dlhodobé následky.

Neliečená parodontitída je zdrojom infekcie pre celý organizmus. Baktérie z úst a ich toxíny sa preukázateľne roznášajú krvným obehom aj do vzdialených orgánov v ľudskom tele a môžu vyvolávať zápaly a podporovať vznik ďalších ochorení (infarkt myokardu, cievnu mozgovú príhodu, atď.).Preto je mimoriadne dôležité, aby ste problém nenechali dôjsť tak ďaleko.

Liečba začína profesionálnym ošetrením - hĺbkovým vyčistením zubov, predovšetkým od zubného kameňa, povlaku a škodlivých baktérií aj v priestore pod ďasnom, ktoré zvyčajne vykonáva dentálna hygienička. Úspešnosť liečby a predchádzania parodontitis z veľkej časti závisí na pacientovej informovanosti, svedomitosti a ochote, pretože najdôležitejším preventívnym opatrením je kvalitne vykonávaná hygiena ústnej dutiny, ktorá výrazne redukuje bakteriálny zubný povlak a v tom vám môže pomôcť práve ionizácia.

Techniku ​​čistenia nevieme sami od seba a väčšinou nás ju nenaučili ani rodičia. Preto sú tu dentálne hygieničky. Tie tiež pomáhajú s výberom medzizubných pomôcok a s nácvikom ich správneho používania.

Ja osobne som trochu konzervatívna, a hoci ako odborník viem, že mechanická kontrola povlaku je základ, rada si dám na kefku trochu obľúbenej zubnej pasty. Vyhovuje mi kombinácia, ktorú získam - svieži dych a super hladké zuby.


Nadšená som z jednozväzkovej (single tuft) hlavice, ktorú pohodlne vymeníte na existujúce telo kefky a užívate si ionizačnú technológiu aj pri dočisťovaní. Rovnako ako maliar potrebuje pre maľovanie detailov ten najmenší a najjemnejší štetec, tak sa ani my pri precíznom čistení zubov nezaobídeme bez jednozväzkovej zubnej kefky.

Oceňujem aj kompatibilitu detskej rukoväte s jednozväzkovou hlavicou - na dočistenie detských zúbkov.


Za seba kefku určite odporúčam!

Ak potrebujete poradiť alebo sa opýtať na otázky z oblasti zubnej hygieny, rada vám odpoviem  cez poradňu IONICKISS. (poradna@ionickiss.cz)